شرکت مهندسی و ساخت کندو

ارائه دهنده خدمات تصفیه آب و فاضلاب و محیط زیست

آدرس: تهران – جردن – خیابان سلطانی (سایه)
پلاک ۶ – واحد ۲۰۲
تلفن: ۲۶۲۰۶۹۶۷ — ۲۲۰۲۱۱۹۹ — ۲۲۰۲۰۵۲۰
فکس: ۲۶۲۰۶۹۵۱
ایمیل: cando.corp@gmail.com

چربی گیر پلی اتیلن (سری PGI)

برچسب ها:
دسته بندی ها: چربی گیر آشپزخانه

چربی گیر پلی اتیلن (سری PGI) امروزه به طور گسترده در صنعت آب و فاضلاب برای ظرفیت­ های کوچک تا بسیار بزرگ، مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع چربی­ گیرها از لوله‌های دو جداره اسپیرال ساخته می شوند. مقاومت بالا در برابر فشارهای خارجی روی مخزن، درجه آبندی ۱۰۰ درصد آن، قابلیت نصب در شرایط آب و هوایی مرطوب و محیط های خورنده و طول عمر بالای مخزن (بیش از ۵۰ سال) از ویژگی چربی­ گیرهای پلی اتیلن می باشد. این مخازن براساس استاندارد‌های ISO 9969، DIN 16961 تولید می گردند.

فرایند تولید پساب های چرب در آشپزخانه ها و رستوران ها

روغن های گیاهی و حیوانی به عنوان یکی از منابع اصلی در طبخ غذا به شمار می آیند. در پروسه طبخ غذا فرایندهایی چون شستشوی ظروف، آبکشی غذا و کفشویی آشپزخانه باعث تولید حجم قابل توجهی پساب چرب می شود. این پساب عمدتا محتوی چربی و روغن و پسماندهای غذا می باشد و در گروه پساب ها و فاضلاب های چرب طبقه بندی می گردد.

مشکلات بوجود آمده دراثر تولید پساب های چرب در آشپزخانه ها

ورود فاضلاب های حاوی چربی و روغن به شبکه جمع آوری فاضلاب باعث رسوب ذرات چربی و روغن در دیواره لوله ها و اتصالات و باتبع گرفتگی اتصالات می شود. از طرفی در اکثر رستوران های بین شهری مستقیما پساب آشپزخانه ها را به داخل چاه تخلیه می کنند. این امر باعث گرفتگی روزنه های دیواره چاه و در نتیجه کاهش قدرت تراوش چاه می باشد. بنابراین ضرورت جداسازی و حذف ذرات چربی و روغن از پساب، قبل از ورود به شبکه امری ضروری می باشد.

استفاده از چربی گیر پلی اتیلن به عنوان موثرترین راه کار جهت حذف چربی های آشپزخانه

به منظور جداسازی ذرات چربی و روغن از فاضلاب آشپزخانه ها می بایست قبل از اتصال این فاضلاب به شبکه اصلی و یا تخلیه به چاه از یک واحد چربی گیر (Grease Trap) عبور داده شوند. ظرفیت چربی گیرهای آشپزخانه تابعی از پارامترهایی چون تعداد پرس غذای تولیدی در پیک شیفت کاری، دبی فاضلاب تولیدی، نوع و تنوع غذایی رستوران یا آشپزخانه و میزان مصرف روغن به آب می باشد.

تجهیزات چربی گیر پلی اتیلن

  • مخزن پلی اتیلنی
  • پرده جداکننده داخل مخزن
  • لوله ورودی
  • لوله خروجی
  • منهول دسترسی به مخازن
  • پله دسترسی به مخازن

جهت توضیحات تکمیلی و دریافت مدل های مختلف چربی گیر پلی اتیلن شرکت مهندسی و ساخت کندو می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

کاتالوگ محصولات

جهت سفارش محصول و مشاوره خرید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به چربی گیرهای پلی اتیلن اینجا کلیک کنید.