شرکت مهندسی و ساخت کندو

ارائه دهنده خدمات تصفیه آب و فاضلاب و محیط زیست

آدرس: تهران – جردن – خیابان سلطانی (سایه)
پلاک ۶ – واحد ۲۰۲
تلفن: ۲۶۲۰۶۹۶۷ — ۲۲۰۲۱۱۹۹ — ۲۲۰۲۰۵۲۰
فکس: ۲۶۲۰۶۹۵۱
ایمیل: cando.corp@gmail.com

دیفیوزر

برچسب ها:
دسته بندی ها: سایر محصولات

دیفیوزر

جهت انتقال هوا به فاضلاب در مخازن هوادهی دو روش اصلی وجود دارد

  1. وارد کردن هوا یا اکسیژن خالص به فاضلاب با استفاده از پخش کننده های مستغرق یا دیفیوزرها؛
  2. به هم زدن فاضلاب به طور مکانیکی برای کمک به انحلال اکسیژن جو در فاضلاب.

امروزه سیستم هوادهی دیفیوزری به طور گسترده جایگزین هوادهی های سطحی و مکانیکی شده است. دیفیوزرها در انواع تصفیه خانه های آب و فاضلاب اعم از تصفیه خانه های بتنی، فلزی و پلی اتیلنی کاربرد دارند.

انواع دیفیوزرها

دیفیوزرها از نظر نوع حباب های تولیدی به دو نوع حباب درشت و حباب ریز تقسیم می شوند که با توجه به نوع سیال و بازده مورد انتظار عملکردی مورد استفاده قرار می گیرند. راندمان عملکرد دیفیوزرها بستگی به پارامترهایی چون دمای سیال، ارتفاع آب، قطر حباب های تولیدی و همچنین تکنولوژی شرکت سازنده دارد. در مخازن هوادهی لجن فعال بیشتر از دیفیوزرهای حباب ریز و در هاضم های هوازی از دیفیوزرهای حباب درشت استفاده می شود. جهت نصب دیفیوزرها از پایه های مخصوصی استفاده می شود که این پایه ها به لوله های انتقال هوا متصل می گردد.

هم چنین دیفیوزرها از نظر شکل ظاهری به گونه های مختلفی تقسیم می شوند که متداول ترین آنها دو نوع دیسکی و لوله ای است که با توجه به ابعاد مخزن، سطح همپوشانی و نوع لوله کشی می توانند انتخاب شوند. نکته مهمی که در انتخاب دیفیوزرها و جانمایی آنها باید مورد نظر قرار بگیرد همپوشانی تمام سطح بخش هوادهی با کمک دیفیوزرها می باشد به طوری که فضای مرده در مخزن ایجاد نشود.

جهت تولید هوای مناسب تصفیه خانه های کوچک از سایدچنل ها و یا بلوئر روتس استفاده می گردد.

شرکت مهندسی و ساخت کندو آماده تامین دیفیوزرهای حباب ریز از برندهای معتبری همچون Ecologix تایوان و Jager آلمان می باشد. برای سفارش محصول و مشاوره خرید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

جهت دریافت کاتالوگ های مربوطه می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

 

 

دیفیوزر لوله ای دیفیوزر دیسکی