چربی گیر پلی اتیلن

چربی گیر پلی اتیلن، چربی‌گیر پلی اتیلن سری PGI

چربی گیر پلی اتیلن

چربی گیر پلی اتیلن

چربی­گیرهای پلی‌اتیلن امروزه به طور گسترده در صنعت آب و فاضلاب برای ظرفیت­های کوچک تا بسیار بزرگ، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع چربی­گیرها از لوله‌های دو جداره اسپیرال ساخته می‌شوند. مقاومت بالا در برابر فشارهای خارجی روی مخزن، درجه آبندی ۱۰۰ درصد آن، قابلیت نصب در شرایط آب و هوایی مرطوب و محیط‌های خورنده و طول عمر بالای مخزن (بیش از ۵۰ سال) از ویژگی چربی­گیرهای پلی اتیلن می‌باشد. این مخازن براساس استاندارد‌های ISO 9969، DIN 16961 تولید می‌گردند.

فرایند تولید پساب های چرب در آشپزخانه ها و رستوران ها

استفاده از روغن های گیاهی و حیوانی به عنوان یکی از منابع اصلی در طبخ غذا به شمار می آید. در پروسه طبخ غذا فرایندهایی چون شستشوی ظروف، آبکشی غذا و کفشویی آشپزخانه باعث تولید حجم قابل توجهی پساب چرب می باشد. این پساب عمدتا محتوی چربی و روغن و پسماندهای غذا می باشد و در گروه پساب ها و فاضلاب های چرب طبقه بندی می گردد.

مشکلات بوجود آمده دراثر تولید پساب های چرب در آشپزخانه ها

ورود فاضلاب های حاوی چربی و روغن به شبکه جمع آوری فاضلاب باعث رسوب ذرات چربی و روغن در دیواره لوله ها و اتصالات و باتبع گرفتگی اتصالات می شود. از طرفی در اکثر رستوران های بین شهری مستقیما پساب آشپزخانه ها را به داخل چاه تخلیه می کنند. این امر باعث گرفتگی روزنه های دیواره چاه و در نتیجه کاهش قدرت تراوش چاه می باشد.بنابراین ضرورت جداسازی و حذف ذرات چربی و روغن از پساب، قبل از ورود به شبکه امری ضروری می باشد.

استفاده از چربی گیر پلی اتیلن به عنوان موثرترین راه کار جهت حذف چربی های آشپزخانه

به منظور جداسازی ذرات چربی و روغن از فاضلاب آشپزخانه ها می بایست قبل از اتصال این فاضلاب به شبکه اصلی و یا تخلیه به چاه از یک واحد چربی گیر (Grease Trap) عبور داده شوند. ظرفیت چربی گیرها آشپزخانه تابعی از پارامترهایی چون تعداد پرس غذای تولیدی در پیک شیفت کاری، دبی فاضلاب تولیدی، نوع و تنوع غذایی رستوران یا آشپزخانه و میزان مصرف روغن به آب می باشد. در فایل پیوست شده زیر یک روش جهت تعیین حجم چربی گیر آورده شده است. به جای این روش می توان از حجم های پیشنهادی در جدول ذیل استفاده کرد.

تجهیزات چربی گیر پلی اتیلن

  • مخزن پلی اتیلنی
  • پرده جداکننده داخل مخزن
  • لوله ورودی
  • لوله خروجی
  • منهول دسترسی به مخازن
  • پله دسترسی به مخازن

مدل محصولات

جهت توضیحات تکمیلی و دریافت مدل های مختلف چربی گیر پلی اتیلن شرکت کندو می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

*** دریافت کاتالوگ چربی گیر پلی اتیلن***

جهت دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به چربی گیرهای پلی اتیلن می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

***اطلاعات بیشتر در خصوص چربی گیرها***