پکیج تصفیه پساب شیمیایی

پکیج تصفیه پساب شیمیایی از جمله محصولات و خدمات شرکت مهندسی و ساخت کندو است که قابلیت حذف مواد شیمیایی را از فاضلاب دارد. فاضلاب شیمیایی (یا پساب شیمیایی) و بسیاری از آب هایی که در طبیعت یافت می شوند دارای ذرات معلق بوده و برای آشامیدن به طور مستقیم قابل استفاده نیستند. علاوه بر خصوصیات شیمیایی و فیزیکی، آب های قابل شرب از نظر بهداشتی نیز می بایست عاری از هرگونه میکروب های بیماری زا باشند. بسیاری فاضلاب های صنعتی و شیمیایی حاوی مواد کلوئیدی و معلق فراوان اند که حذف این مواد باعث حذف مقدار بالایی از آلودگی های شیمیایی (یا COD) خواهد شد. بنابراین اولین اقدام در اکثر تصفیه خانه های آب و فاضلاب صنعتی، حذف مواد معلق و جامد از پساب شیمیایی و یا به عبارت دیگر تصفیه شیمیایی می باشد که عملیات زیر باید برای آن ها صورت پذیرد:

آماده کردن مواد شیمیایی در پکیج های جداگانه به منظور تزریق. چون اکثر مواد شیمیایی مصرفی در واحد انعقاد و لخته سازی، به صورت جامد می باشند بنابراین ابتدا می بایست در مخازن جداگانه ای این مواد را در آب حل کرد و سپس با کمک دوزینگ پمپ ها به پساب تزریق نمود؛

  1. افزودن مواد شیمیایی آماده شده به آب یا فاضلاب جهت انعقاد؛
  2. ته نشین سازی مواد معلق و کلوئیدی.

بنابراین پکیج های آماده ساز شیمیایی نقش مهمی در تصفیه خانه های آب و فاضلاب ایفا می کنند.

پکیج های طراحی و اجرا شده توسط شرکت مهندسی و ساخت کندو با توجه به شرایط پروژه به موارد زیر تقسیم می شوند:

  • پکیج های تزریق کلر یا پکیج کلرزنی (Chlorine Preparation Package) و پکیج های تزریق مواد منعقدکننده (Coagulants Preparation Package)

این پکیج ها جهت آماده سازی کلر به منظور تزریق به واحدِ کلرزنی و ضدعفونی کردن مورد استفاده قرار می گیرند. این پکیج ها از بخش هایی مانند شاسی، تابلو برق، میکسر و دوزینگ پمپ تشکیل شده اند.

  • پکیج های تزریق اسید (Acid Preparation Package) و پکیج های تزریق باز و قلیاییت (Alkaline Preparation Package)

جهت تزریق انواع اسیدها به واحدهای خنثی سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این پکیج ها از بخش هایی مانند شاسی، تابلو برق و دوزینگ پمپ تشکیل شده اند.

بسته به نوع ماده ی مصرفی و حجم مورد نیاز مصرف، این پکیج ها در ابعاد مختلف قابل طراحی و ساخت می باشند.

جهت سفارش محصول، مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.