تصفیه خانه بتنی

رشد جمعیت و تمرکز آنها در مناطق شهری منجر به تولید مقدار زیادی فاضلاب در جوامع شهری گردیده است. در گذشته فاضلاب را بدون تصفیه به محیط زیست رها می کردند ولی در اوایل قرن بیستم شرایط بهداشتی سبب گردید که روش های کارآمدتری جهت کاهش اثرات زیست محیطی تخلیه فاضلاب کشف شود. عدم امکان فراهم آمدن سطح وسیع و کافی جهت دفع زمینی و روش های سنتی فاضلاب، به خصوص برای شهرهای بزرگ، منجر به استفاده از روش های موثری به نام لجن فعال و رساندن پساب به کیفیت مطلوب مصرف مجدد گردیده است. در این راستا شرکت مهندسی و ساخت کندو نیز اعمال روش های مناسب جهت طراحی و ساخت تصفیه خانه‌های فاضلاب جوامع شهری و روستایی را در دستور کار خود قرار داده است.

تصفیه خانه بتنی فاضلاب از واحدهای مختلفی چون پمپاژ، آشغالگیر، مخازن ته نشینی اولیه، مخازن هوادهی، مخازن ته نشینی ثانویه، واحد ضدعفونی کننده و واحد آبگیری لجن استفاده می کند. در مواردی که حجم فاضلاب تولیدی زیاد می شود (بیش از ۱۰۰۰ متر مکعب بر شبانه روز) استفاده از تصفیه خانه بتنی بسیار مرسوم می گردد زیرا حجم واحدهای مختلف فرایندی زیاد می شود و در نتیجه استفاده از تصفیه خانه های فلزی و تصفیه خانه های پلی اتیلن به علت حجم بالای مخازن و مشکلات ساخت به صورت پیش ساخته، دچار مشکلات فراوانی می گردد. در این حالت با ساخت مخازن در محل به صورت بتنی می توان مشکل ساخت واحدهای فرایندی را حل نمود. به طور کلی تقریبا تمامی تصفیه خانه های شهرهای بزرگ دنیا از نوع تصفیه خانه بتنی می باشند.

از نظر روش طراحی فرایندها، تصفیه خانه های بتنی به روش های مختلفی چون هوادهی گسترده، لجن فعال متعارف، SBR و تمامی فرایندهای لجن فعال قابل اجرا می باشد. برای چنین تصفیه خانه هایی می توان عمر متوسط حدود ۳۰ سال را در نظر گرفت. این نوع تصفیه خانه ها به علت هزینه های بالاتر به نسبت دیگر انواع تصفیه خانه برای جوامع کوچک و فاضلاب های با حجم پایین کمتر مورد توجه هست.

تصفیه خانه بتنی

شرکت مهندسی و ساخت کندو با تجربه چند ساله در طراحی، ساخت و اجرای انواع تصفیه خانه های فاضلاب

دریافت کاتالوگ های محصولات:

**تصفیه خانه های آب و فاضلاب**

**پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت مهندسی و ساخت کندو**

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.