شرکت مهندسی و ساخت کندو

ارائه دهنده خدمات تصفیه آب و فاضلاب و محیط زیست

آدرس: تهران – جردن – خیابان سلطانی (سایه)
پلاک ۶ – واحد ۲۰۲
تلفن: ۲۶۲۰۶۹۶۷ — ۲۲۰۲۱۱۹۹ — ۲۲۰۲۰۵۲۰
فکس: ۲۶۲۰۶۹۵۱
ایمیل: cando.corp@gmail.com

انواع آچار فیلتر دستگاه تصفیه آب

معرفی آچار فیلتر دستگاه تصفیه آب

جهت تعویض فیلتتر های دستگاه تصفیه آب حتما باید یک آچار فیلتر مخصوص برای این کار وجود داشته باشد. این آچار مخصوص از پلاستیک فشرده ساخنه شده است و توانایی باز کردن انواع هوزینگ های تصفیه آب های خانگی و اداری تا قطر طراحی شده را دارد.شما میتوانید این آچار را امروز خریداری نموده و از پس خودتان برای تعویض فیلتر های تصفیه آب خود اقدام نمایید. آچار برای باز و بسته کردن محفظه فیلتر نصب شده در دستگاه تصفیه آب و یا هر هوزینگ دیگر که در پیش تصفیه آب نصب شده باشد، استفاده می شود. از آنجا که رسوبات آب ممکن است باعث گرفتگی محفظه و سفت شدن آن شوند، استفاده از آچاربرای باز کردن محفظه فیلتر لازم میشود. همچنین با استفاده از آچار محفظه می توان هوزینگ ها را بدون وارد شدن صدمه ، به اندازه لازم محکم نمود.

با توجه به انواع مختلف محفظه، آچارهای متنوعی نیز تولید شده اند.

— آچار هوزینگ خانگی : جهت باز و بسته کرن محفظه های پیش تصفیه در تصفیه آب خانگی

— آچار محفظه ممبران : جهت باز و بسته کردن درب محفظه ممبران

— آچار محفظه جامبو : جهت باز و بسته کرن هوزینگ های با قطر ۴ اینچ

— آچار محفظه اسلیم : جها باز کردن هوزینگ های محفظه نیمه صنعتی

— انواع مختلفی از آچار برای هوزینگ های اختصاصی و متفاوت

نکته

نکته ای که در خرید یک آچار فیلتر تصفیه آب اهمیت دارد کیفیت ساخت آن است. آچار خوب از لحاظ جنس تولید شده و قطر بدنه آن، نباید به گونه ای باشد که به آسانی خم شود. همچنین نباید بسیار خشک و شکننده باشد که با وارد شدن هر فشار نا متعارف و خلاف جهت، شکسته شود. بعضی انواع آچار چند کاره نیز طراحی شده اند که قادرند علاوه بر باز کردن چند نوع هوزینگ، مهارت های دیگری را نیز به کاربر بدهند.

درادامه به دونوع از پرکاربرد این آچارها یعنی آچار هوزینگ و آچار ممبران پرداخته می شود :

آچار هوزینگ

یکی ابزارهای لازم در هر دستگاه تصفیه آبی آچار فیلتر هوزینگ تصفیه آب میباشد . برخی از آچار هوزینگ ها ، از متریال با کیفیتی ساخته شده اند که با استفاده طولانی مدت هم به مشکل نمیخورند. برخی هم کیفیت پایینی داشته و با فشار ممکن است فرم خود را ازدست بدهند .از این آچار برای باز و بسته کردن محفظه های نگهداری (هوزینگ) فیلترهای دستگاه تصفیه آب استفاده می شود .برای باز کردن هوزینگ باید آچار را جهت عقربه های ساعت بچرخانید و برای بستن هوزینگ باید بر خلاف عقربه های ساعت این کار را انجام دهید.برای راحت تر باز شدن هوزینگ ها می توانید ابتدا بعد از بستن ورودی آب ، شیر مخزن را هم ببندید سپس شیر روی سینک را باز کنید و بعد از مدتی اقدام به باز کردن هوزینگ ها کنید.با انجام این کار هوزینگ ها هواگیری شده و راحت تر باز می شوند.توجه داشته باشید بعد از باز و بستن هوزینگ ها و پس از باز کردن شیر ورودی آب، شیر مخزن را هم باز کنید تا مخزن مجددا برای ذخیره آب آماده باشد.

آچار ممبران

برای نعویض ممبران های دستگاه های تصفیه آب به طور قطعی شما نیاز با آچار فیلتر مخصوص ممبران خواهید داشت. هوزینگ ممبران دستگاه تصفیه آب بعد از مدتی که باز نشده است به سختی باز میشود و شما نمی توانید بدون آچار مخصوص آن این کار را راحت انجام دهید.این آچار از جنس پلاستیک بوده و دارای قطر مخصوص درب هوزینگ ممبران میباشد.این آچار تحمل فشار مناسب برای باز نمودن درب هوزینگ ممبران را دارد و کافیست کمی دقت کنید تا به راحتی درب هوزینگ ممبران را  با این وسیله مخصوص باز نمایید.برای دریافت توضیحات بیشتر به بخش توضیحات محصول مراجعه نمایید.

برای باز نمودن درب هوزینگ ممبران عجله نکنید .

کافیست ابتدا آچار فیلتر مخصوص آن را تهیه نموده و سپس اقدام به باز نمودن درب هوزینگ نمایید.برای این کار کافیست تا ابتدا شیلنگ ورودی آب تکی سر هوزینگ ممبران را با دقت جدا کنید و هوزینک را کمی به سمت جلو متمایل نمایید.سپس آچار هوزینگ را دور درب هوزینگ قرار داده و با یک دست هوزینگ را نگه داشته و با دست دیگر اقدام به چرخاندن آچار مخصوص نمایید.بهتر است در زمان باز نمودن از شخص دوم نیز برای نگه داشته ممبران کمک بگیرید.توجه داشته باشید تا آچار را در جهت مناسب و بدون اینکه به جهت دیگری متمایل شود بچرخانید زیرا تمایل آچار به دیکر جهت ها امکان شکستن آجار و آسیب دیدن مچ دست شما را در پی دارد.اگر این کار را تا به حال انجام نداده اید میتوانید از کارشناسان فیلتر ایران کمک بگیرید .

سوییچ لو پرشر و های پرشر

فیلتر کربن فعال در دستگاه تصفیه آب.فیلتر کربن فعال چیست؟

آچار فیلتر