تصفیه آب و فاضلاب : چربی گیر API

API مخفف واژه American Petroleum Institute می‌باشد. این سیستم از دهه ۵۰ میلادی به منظور جداکننده روغن از آب توسط انستیتو نفت آمریکا طراحی و هم‌اکنون به طور کامل در تصفیه خانه‌ها و بسیاری از واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش علاوه بر حذف روغن و چربی، ذرات جامدی نظیر پیچ و مهره، ورقه‌های پلاستیکی، قطعات بزرگ فلزی و و غیره که غالبا در فاضلاب های صنعتی مشاهده می‌گردد حذف می‌گردد. در نتیجه در این جداکننده‌ها به لجن روب‌های قویتری نیاز می‌باشد. طراحی انواع مختلف جداکننده‌های آب، روغن براساس اختلاف دانسیته استوار می‌باشد. قابلیت و توانایی جداکننده در بهبود بخشیدن به عملکرد جداسازی روغن از پساب تابع عوامل متعددی است که عبارتند از:

  1. نوع و حالت روغن و چربی در پساب
  2. خواص جریان خاص
  3. طراحی و اندازه واحد
  4. زمان ماند پساب

باید توجه داشت که این سیستم فقط برای روغن آزاد بکار می‌رود و برای روغن‌های امولسیونی قابل استفاده نمی‌باشد. جداکننده‌های نوع API و CPI برای حذف و کاهش روغن‌های امولسیون طراحی نمی‌گردند بلکه فقط برای روغن‌های آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. اندازه استاندارد قطر ذرات روغن برای حذف روغن ۱۵۰ میکرون می‌باشد.

شرکت فنی مهندسی کندو با برخورداری از دانش و تجربهٔ بالای مهندسی در زمینهٔ محیط زیست و تصفیه آب و فاضلاب مفتخر به طراحی و ساخت سیستم API در ظرفیت‌های مختلف برای صنایع گوناگون می‌باشد.

تصفیه فاضلاب API برای تصفیه خانه فاضلاب های صنعتی

تصفیه فاضلاب به روش API مناسب برای جداسازی مواد روغنی و فاضلاب های صنعتی