شرکت مهندسی و ساخت کندو

ارائه دهنده خدمات تصفیه آب و فاضلاب و محیط زیست

آدرس: تهران – جردن – خیابان سلطانی (سایه)
پلاک ۶ – واحد ۲۰۲
تلفن: ۲۶۲۰۶۹۶۷ — ۲۲۰۲۱۱۹۹ — ۲۲۰۲۰۵۲۰
فکس: ۲۶۲۰۶۹۵۱
ایمیل: cando.corp@gmail.com

روش کار و فواید دستگاه‌ آب شیرین‌ کن کشاورزی

استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

در گذشته‌ای نه چندان دور از دستگاه های آب شیرین کن فقط برای تولید آب آشامیدنی استفاده می‌شد. ولی به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی استفاده از این دستگاه‌ها که معمولاً بر اساس تکنولوژی اسمز معکوس می‌باشد پررنگتر شد. یکی از حرفه‌های پرکاربرد که نیاز به آب تصفیه در آن در حال گسترش می باشد، حرفه کشاورزی است. به تکنولوژی مورد استفاده مرتبط با تصفیه آب در صنعت کشاورزی دستگاه آب شیرین کن کشاورزی می‌گویند. درمناطقی که میزان آب شیرین و مناسب برای کشاورزی و زراعت وجود ندارد، از دستگاه آب شیرین‌ کن کشاورزی استفاده می‌کنند. جهت تهیه آب گلخانه‌ها ومزارع در مناطقی که دسترسی به آبهای شیرین کمترشده است وآب دارای املاح بالایی است.

نتایج حاصله

استفاده از آب شیرین کن کشاورزی سبب می گردد که نتیجه فرآیند کشاورزی به ماحصل بیشتر و در کوتاهترین زمان تبدیل گردد. همچنین کشاورزانی که از آب شیرین کن کشاورزی استفاده می کنند به محصولات با کیفیت‌تری دست می یابند. با استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی شوری آب را تا درصد زیادی پایین می آید. بدین صورت بوسیله استفاده از این آب، راندمان تولید محصولات کشاورزی به صورت کاملا محسوس بالا می رود.

بیشتر بخوانیم : تصفیه آب / اسمز معکوس

 روش کار آب شیرین کن کشاورزی

در تصفيه آب کشاورزي مي توان از سيستم مکانيزه اسمز معکوس و فرآيند غشائي استفاده کرد. حذف برخي از املاح و موارد آب کشاورزي به صورت اسمز معکوس به تغيير کيفيت آب منجر مي گردد. و آب سبک و مناسب کشاورزي مي گردد. روش کار دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی تقریباً با هم یکسان هستند. فقط نوع شوری، تلخی آب و ترش بودن آب ها باهم فرق می کنند. و به همین دلیل سبک چیدمان فیلترها و نوع چیدمان پیش تصفیه آب ها با هم فرق می‌کند.

شاخصه آب شیرین کن کشاورزی

مهمترین شاخصه آب شیرین کن کشاورزی در فرآیند اسمز معکوس کاهش ذرات محلول در آب است. این قابلیت سبب کاهش شوری یا به عبارت دیگر شیرین سازی آب می شود. به طور کلی این روش باعث حذف املاح يا شوري آب و مواد معدني و مضر آب به روش فيزيکي و مکانيکي است. که باعث سبک سازي و شفافيت آب و تبدیل مزه تلخي به شيرينی آب مي شود.

جهت حذف هر گونه از آلودگی های موجود در آب سیستم های مختلف تصفیه آب طراحی شده است. که در مرحله اول آلودگی فیزیکی آب حذف می گردد. و در مرحله بعد آلودگی های شیمیایی،مواد و یون‌های محلول در آب فیلتر می‌شود و از آب حذف می‌شود.

روش کار دستگاه آب صنعتی

فواید استفاده از دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

  • پایین آمدن سموم کشاورزی
  • رفع مشکلات شوره زایی بی کیفیت شدن خاک
  • افزایش درآمد ناشی از افزایش محصولات
  • از بین رفتن مشکلاتی که در پی رسوبات در لوله های آبیاری ایجاد می گردند
  • کنترل املاح موجود در آب
  • افزایش نفوذپذیری آب در خاک
  • صرفه جویی در مصرف آب و انرژی

دستگاه تصفیه آب

 خلاصه مطالب

در این مقاله به اهمیت استفاده از آب تصفیه شده در صنایع کشاورزی اشاره گردید. و اینکه استفاده از آب شور و بی کیفیت ، کشاورزان را با چه مشکلات متعددی روبرو خواهد کرد. اگرچه امروزه میزان آلودگی آب در بخش کشاورزی بسیار افزایش یافته است. بنابراین استفاده از تکنولوژی آب شیرین کن کشاورزی جزئی جدایی ناپذیر در صنعت کشاورزی تبدیل شده است. و برای دست یابی به محصولات با کیفیت و سالم باید آلودگی های موجود در آب حذف شوند. این آب باید با توجه به نوع مصرف در مزارع دارای ویژگی هایی باشد. چرا که میزان حساسیت گیاهان نسبت به نوع آب و شرایط اقیلم متفاوت است.

سخن آخر

آب ها اغلب سطح بسیار بالایی از نمک و سختی دارند. و در نتیجه، نمک با گذر زمان باعث سخت شدن، نفوذ ناپذیر و نامناسب شدن خاک می‌گردد. نمک و مواد معدنی در آب روی گیاهان تأثیر منفی می گذارند. وهمچنین باعث گرفتگی سیستم‌های آبیاری و در نتیجه صرف هزینه و زمان زیاد برای تعمیر و نگهداری آنها می‌شود.

آب شیرین کن کشاورزی